MACHINE YOUR FUTURE

KOVOSVIT MAS NA MEZINÁRODNÍM STROJÍRENSKÉM VELETRHU PŘEDSTAVÍ ROBOTIZOVANÉ PRACOVIŠTĚ A HISTORICKÝ UNIKÁT - PRVNÍ MULTIFUNKČNÍ OBRÁBĚCÍ CENTRUM NA SVĚTĚ

Datum zveřejnění: 29.09.2014
„Akciová společnost KOVOSVIT MAS letos na Mezinárodní strojírenský veletrh přiváží několik zajímavostí, mezi které patří především robotizované pracoviště,

„Akciová společnost KOVOSVIT MAS letos na Mezinárodní strojírenský veletrh přiváží několik zajímavostí, mezi které patří především robotizované pracoviště, které je schopné vyrábět daný produkt bez jakékoliv obsluhy v nepřetržitém třísměnném provozu,“ říká vedoucí marketingového oddělení Martin Volný.

Skládá se ze dvou strojů, které obsluhuje robot. Tím se maximálně zvyšuje nejen výsledná produktivitu práce, ale i reálná úspora finančních prostředků. Dodávka tohoto produktu je určena konkrétnímu zákazníkovi, který požaduje komplexní řešení.

„Při příležitosti letošních oslav 75. výročí založení společnosti jsme se rozhodli veřejnosti rovněž představit historický unikát ze světa obráběcích strojů. Jedná se o první multifunkční obráběcí centrum na světě, které KOVOSVIT MAS poprvé prezentoval v roce 1983 na výstavě v Paříži,“ pokračuje Volný.

Mezi další vystavované exponáty budou patřit dva hi-tech stroje, kdy KOVOSVIT MAS. je jedním z deseti světových výrobců, které tyto technologie vyrábí. „Velkou přidanou hodnotou těchto produktů je vybavenost ekologickými funkcemi. Jedná se především o funkci „Zelená Planeta,“ která zajišťuje optimalizaci pohonů a výkonů nebo automatické vypínání silových obvodů. Úspora energie je také dále řešena rekuperací energie při plném provozu stroje,“ vysvětluje Volný. Tyto stroje jsou určeny téměř pro všechny druhy průmyslu a dokáže uspokojit velmi široké spektrum zákazníků.

Česká strojírenská firma KOVOSVIT MAS má dlouholetou tradici ve výrobě obráběcích strojů. V roce 1939 ji založil významný český podnikatel Tomáš Baťa a v roce 2014 slaví 75. let svého působení na trhu strojírenských technologií. V minulém roce obdržela na MSV v Brně zlatou medaili za obráběcí stroj MCU 1100V - 5X POWER PLUS Zlatou medaili.