MACHINE YOUR FUTURE

Kovosvit je stabilizovaný, zakázkově i personálně

Datum zveřejnění: 18.12.2018
Dva roky má firma Kovosvit MAS nového majitele a prožívá úspěšné období. Je zakázkově i personálně stabilizovaná. „Naši zaměstnanci na všech pozicích si za rok 2018 zaslouží poděkování,“ říká Libor Kuchař, generální ředitel Kovosvitu MAS. Podnik ze Sezimova Ústí v příštím roce oslaví 80 let své existence.

 

Kovosvit každoročně představuje několik novinek ve své produkci. Loni zaujal na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně strojem WeldPrint, který umožňuje 3D tisk z kovu a obrábění v jednom pracovním prostoru. Za tuto patentovanou technologii, kterou podnik vyvinul spolu s pracovištěm RCMT při Strojní fakultě pražského ČVUT, byl Kovosvit na veletrhu oceněn zlatou medailí.

Komerční úspěch podnik slavil s další novinkou, vertikálním obráběcím centrem MCV800, které si mezi zákazníky získalo značnou oblibu a v letošním roce ho v Kovosvitu vyrobili a prodali několik desítek. Zájem dokonce v letních měsících předčil výrobní kapacity podniku, takže si zákazníci na stroj museli počkat.

Na podzim na brněnském veletrhu Kovosvit představil zcela nový soustruh KL 285. „Zaznamenali jsme o tuto novinku velký zájem. Jsme rádi, že se nám opět podařilo našimi produkty trefit do přání zákazníků. A můžu prozradit, že v inovacích pokračujeme. Na jarních Zákaznických dnech v Kovosvitu i na dalším ročníku MSV v Brně představíme další novinky,“ prozradil obchodní ředitel Daniel Horský.

Personální stabilizace

Kovosvit se potýkal jako řada podniků s nedostatkem technicky kvalifikovaného personálu, ale i s tímto problémem si poradil. Díky úspěšné náborové kampani obsadil zejména na montáži většinu volných míst. „Kampaň jsme zacílili především na nedaleká města jako je Milevsko a Jindřichův Hradec. Potěšilo nás ale, že se lidé začínají chodit ptát sami,“ říká personální manažerka Petra Hejduková.

Ve snaze získat kvalitní, loajální a motivované zaměstnance také v Kovosvitu vypsali odměnu za doporučení nového kolegy ve výši několika desítek tisíc. Zde se zaměřili především na zručné pracovníky, u kterých odpadá dlouhé zaučování. „Tímto způsobem jsme získali více než deset nových pracovníků,“ upřesňuje Petra Hejduková.

Solidní zájem o Kovosvit zaznamenala personální manažerka také na nedávné Burze práce v Sezimově Ústí. O práci ve firmě se zajímali nejen absolventi, ale také studenti vyšších ročníků. Firma si na některých pozicích vypomohla také pracovníky z Ukrajiny. Dnes je personálně stabilizovaná a hledá spíš jednotlivé posily, často náhradou za pracovníky, kteří odcházejí do důchodu.

Atraktivní zaměstnavatel

Kovosvit MAS je pro technicky vzdělané zaměstnance atraktivní zaměstnavatel. Obráběcí stroje, které zde vznikají, jsou od prvotního výkresu až po finální produkt kompletně vyrobeny v podniku, z nějž je dodnes cítit „baťovská tradice“. Zaměstnanci technického úseku se věnují zajímavé a pestré práci, podobně nestereotypní je ale i práce na montáži. O produkty s logem MAS je zájem, o čemž svědčí dodávky prestižním firmám do zemí Evropské unie, ale také do Indie a dalších zemí.