MACHINE YOUR FUTURE

Kovosvit si z Brna přivezl zlato a kontrakty za miliony

Datum zveřejnění: 17.10.2017
Sezimovo Ústí – Z veletrhu v Brně si Kovosvit přivezl zlatou medaili za stroj WeldPrint 5X a kontrakty za desítky milionů korun.

Oceněný stroj umožňující 3D tisk kovu a obrábění v jednom prostoru je výsledkem spolupráce Kovosvitu s akademickou sférou. Závod se ale prezentoval i dalšími novinkami.
"Kovosvit byl vždy tahounem v oblasti inovací a jsme rádi, že jsme to potvrdili i na letošním veletrhu. Ocenění odborné veřejnosti nás velice těší, ale potěšila také pozitivní odezva na další novinky, které jsme představili. Dokázali jsme tím, že rok 2017 byl z pohledu Kovosvitu rokem inovací," zhodnotil letošní účast v Brně generální ředitel Libor Kuchař.
Kovosvit se v Brně prezentoval novým pětiosým obráběcím strojem MCU450 a dále Masturn 550, který je vybaven řídicím systémem Mitsubishi. "Tímto krokem posiluje Kovosvit MAS možnosti prosadit se například na tureckém trhu či na Blízkém východě, kde má tento řídicí systém větší uplatnění než v Evropě tradiční řídicí systémy Siemens, respektive Heidenhain," naznačil mluvčí společnosti Andrej Čírtek.

STROJE PRO INDII

Kovosvit v Brně uzavřel smlouvy na dodávky v hodnotě desítek milionů korun. Například o prototyp nového stroje MCU450 se systémem Heidenhain projevil zájem zákazník ze sousedního Slovenska a podařilo se prodat pět strojů do Srbska. "A velice intenzivní jednání jsme vedli i s indickými partnery, protože Indie byla partnerskou zemí veletrhu," doplnil Daniel Horský podle nějž zákazníkům a partnerům vyslali jasný signál, že je Kovosvit po loňských problémech, kdy balancoval na hraně bankrotu, zpět a v plné síle.

 

Zdroj: http://taborsky.denik.cz/