MACHINE YOUR FUTURE

Slévárna Kovosvitu MAS pronikla s odlitky také na Švédský trh

Datum zveřejnění: 21.12.2017
I přes nedostatek kvalifikovaných zaměstnanců se daří slévárně společnosti Kovosvit MAS Export ze Sezimova Ústí získávat zahraniční zakázky. Vyrábí například odlitky pro švédské firmy Rototilt a Dellner Brakes. Slévárna se tak na celkovém obratu Kovosvitu MAS podílí zhruba z jedné pětiny. V příštím roce slévárna plánuje masivní investice, zejména do ekologizace provozu.

 

"Už v letošním roce jsme provedli za 750 tisíc korun modernizaci řídícího systému výrobní linky," uvedl Miloslav Růžička, ředitel slévárny Kovosvitu MAS.
Upozornil, že na příští rok chystá slévárna velké investice. "Jde zejména o novou lakovnu za 11,5 miliónu korun, zaměříme se též na modernizaci odsávání kuplovnových pecí. Obě tyto investice mají velký přesah do ekologie provozu," vysvětlil Růžička.
Slévárna dodává zhruba 20 procent své produkce přímo Kovosvitu, zbytek míří k externím zákazníkům. Třetina na domácí trh, dvě třetiny na export. Mezi nejvýznamnější trhy patří Německo a Švýcarsko.


Velkým referenčním klientem je také společnost Mazak ve Velké Británii. Pro největšího výrobce obráběcích strojů na světě je slévárna v Kovosvitu klíčovým dodavatelem komponentů pro výrobu strojů. Odlitky dodává též známým výrobcům zemědělské techniky Claas a John Deer. Velice zajímavou referenční zakázkou byly odlitky pro švýcarského výrobce vzduchotechniky Hidrostal, které posloužily k vyzvednutí vraku lodi Costa Concordia z moře.

Zdroj: Právo